Numata Memorial Hall & Mitutoyo múzeum

Numata Memorial Hall

Toto unikátne historické múzeum meradiel vystavuje veľké množstvo rôznych materiálov a meracích prístrojov, ktoré ilustrujú filozofiu od založenia Mitutoyo a 60. ročnú históriu spoločnosti. Múzejná zbierka, ktorá sa skladá hlavne zo skutočných predmetov, ktoré svedčia o históríi spoločnosti, sa môže pochváliť viac než 20 000 položkami.

photo_numata.jpg
Model továrňe Kamate v dobe založenia spoločnosti

Numata Memorial Hall

Toto múzeum bolo otvorené v novembri 1990 na oslavu 50. výročia závodu Mizonokuchi v Kawasaki (momentálne sídlo spoločnosti, výskumné a vývojové centrum Kawasaki).
Jedná sa o unikátne priemyslové múzeum, ktoré predstavuje meradlá z celého sveta a ukazuje ich vývoj.
Múzeum zhromažďuje presné meracie prístroje, súvisiace technické materiály, obrazy, knihy, katalógy, atď, z celého sveta datované už v 19.storočí a vystavuje reprezentatívne predmety. Múzeum je tiež vybavené experimentálnym kútikom.

photo_museum.jpg
Presné meracie prístroje z celého sveta

Historické múzeum závodu Utsunomiya

Toto múzeum, ktoré bolo otvorené v máji 1999 na oslavu 50. výročia závodu Utsunomiya, má ako jeden z hlavných cieľov zaistiť zachovanie historických artefaktov skladajúcich sa z hlavných produktov. Sú tu vystavené hlavné produkty vyrobené v závode Utsunomiya a zavádza návštevníkov do historického vývoja závodu Mitutoyo ako spoločnosti. Múzeum je tiež vybavené experimentálnym kútikom.

photo_history.jpg
A1CMM (vľavo) a dobové posuvné meradlo (vpravo)